Jak kreatywnie zająć dziecku czas?

Każdy rodzic musi mieć zawsze w zanadrzu kilka sposobów na swoje dziecko, kiedy się nudzi. Najważniejsze, aby przedmiot lub zabawę na takie chwile zawsze mieć pod ręką, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Także podczas większych wyjazdów, na przykład wakacyjnych, takie zabawki czy zabawy lub gadżety mogą okazać się niezbędne. Najlepsze okazują się zabawki oraz gadżety związane bezpośrednio z bajkami lub programami, których dziecko jest ogromnym fanem.

Co sprawdzi się najlepiej?

Najmniej miejsca zajmie nam coś do rysowania – najlepiej paczka kredek oraz na przykład kolorowanki Star Wars, które zajmą uwagę dziecka z pewnością na dłużej, dlatego tak wyposażeni rodzice spokojnie mogą czekać w długiej kolejce do lekarza, w korku na drodze czy w jakimkolwiek innym miejscu. Podobną funkcję będą odgrywać kolorowe książeczki lub książeczki sensoryczne, wykonywane ręcznie z materiału – te jednak najczęściej przeznaczone są dla naprawdę małych dzieci, które dopiero uczą się świata i uczą się go poznawać.

Dla dwójki

Jeśli posiadamy dwoje dzieci, posiadamy również podwójny problem, jeśli dzieciom zacznie się nudzić na przykład w samochodzie podczas długiej jazdy nam morze czy na inne wakacje. Niektóre firmy wykonują podróżne wersje ciekawych gier planszowych – można je dostać w wersjach kieszonkowych, czasem są również wyposażone w magnes, który umożliwia bezkolizyjną grę z rodzeństwem właśnie podczas jazdy samochodem.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *