Czym zająć dziecko w pochmurne dni?

W czasie deszczu dzieci się nudzą i wszyscy rodzice doskonale o tym wiedzą, stając nieraz na głowie, żeby znaleźć odpowiednie zajęcie dla swoich pociech. Najważniejszy zawsze jest pomysł, a w grę wchodzi również kwestia, czy mamy czas, aby poświęcić go dziecku, czy chcemy, żeby zajęło się same sobą. Warto pamiętać, żeby nie pozwalać dziecku przez cały dzień oglądać bajek – koniecznie powinno zajęć się również innymi rzeczami.

Łamigłówki

W wielu księgarniach, a nawet sklepach papierniczych czy kioskach można znaleźć dostosowane do wieku dziecka łamigłówki oraz rebusy, których zadaniem jest rozwijanie naszego dziecka. Można zainwestować również w coś, co jest związane z ulubionym filmem czy ulubionymi postaciami z bajek, na przykład kolorowanki Star Wars. Do samodzielnego zajęcia się przez dziecko rewelacyjnie nadadzą się również puzzle, ćwiczące nie tylko cierpliwość, ale również pamięć oraz koncentrację – dziecko uczy się skupiać na jednym, powierzonym mu zadaniu.

Wspólne spędzanie czasu

Nic jednak nie zastąpi dziecku czasu spędzonego wspólnie z rodzicami na przykład podczas grania w gry planszowe. Koniecznie powinno wybierać się z początku te prostsze i kolorowe, aby stopniowo przechodzić do coraz trudniejszych i wymagających większej koncentracji. W dobrych sklepach można znaleźć naprawdę bardzo dużo dobrych pozycji gier planszowych, niekoniecznie edukacyjnych, ale czysto zabawowych oraz rozrywkowych, które na pewno przypadną dziecku do gustu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *